21 marca 2017 Biegacz - akcesoria
Akcesoria do biegania

Z akcesoriami do biegania jesteśmy w stanie zmniejszyć uciążliwość treningu biegowego oraz poprawić rezultaty naszych wysiłków. Są szczególnie ważne dla osób walczących z brakiem motywacji do biegania oraz dla tych, które chciałyby poprawić swoją wydolność.

 

Popularne akcesoria

 

I. Opaska na ramię (ok. 100 pln) – jest to idealny sposób na przenoszenie telefonu czy odtwarzacza muzyki lub nadajnika GPS, czyli w zasadzie po prostu telefonu. Opaskę mocuje się do ramienia lub do nadgarstka. Zrobiona jest z elastycznego materiału, więc nie uciska.

 

II. Pas biegowy (ok. 80 pln) – pasy do biegania służą do przechowywania drobnych rzeczy oraz do mocowania butelki z płynem. Zazwyczaj chowa się w nim klucze i inne rzeczy, których lepiej nie stracić.

 

akcesoria dla biegacza

III. Zegarek treningowy (od 100 pln) – urządzenia informujące o czasie, ale także o parametrach ciała w czasie biegania. Są przydatne do kontroli treningu i maksymalizacji jego efektów.

Innym bardzo fajnym i przydatnym zegarkiem dla biegacza może się okazać zegarek elektroniczny.

 

IV. Plecak biegacza (od 50 pln) – dobrze dopasowany do ciała niewielki plecak, który pełni rolę pasa dla osób, które nie chcą mieć w okolicach paska saszetki z ​różnymi rzeczami.

 

V. Bufka (25-100 pln) – wielofunkcyjna chusta wykorzystywana nie tylko przez biegaczy. Jest to opaska na uszy, szalik, chusta chroniąca przed słońcem i chusta zapewniająca dodatkowe ciepło w zimie (zakrywa się usta na mrozie). Jest to po prostu chusta, z którą można zrobić różne rzeczy.

 

VI. Bezprzewodowe słuchawki (od 20 pln) – słuchawki zapewniające dostęp do radia lub ulubionej muzyki w czasie biegania. Wiele osób nie wyobraża sobie treningu bez muzyki lub radia, ale bardzo nie lubi kabli przeszkadzających im w ruchu. Rozwiązaniem dla nich są słuchawki łączące się bezprzewodowo z urządzeniem audio lub będące same w sobie takim urządzeniem.

 

Wszystkie akcesoria do biegania przygotowywane są w oparciu o bardzo różne tyle estetyczne, ponieważ oprócz pełnienia bardzo praktycznej funkcji, są to jeszcze elementy stroju biegacza. Dlatego uważane są za coś bardzo przydatnego, ale najczęściej także bardzo ładnego.

Warto przeczytać
Biegacz - akcesoria

Jeśli wydaje się nam, że treningi mogą być jeszcze łatwiejsze, wcale nie jesteśmy w błędzie. Oczywiście, kluczem do sukcesu jest wykonywanie ich w odpowiedni sposób i właśnie tu...

Lista akcesoriów skierowanych do biegaczy jest wyjątkowo długa. Spora grupa osób nie zwraca jednak na nie uwagi wychodząc z założenia, że mamy do czynienia przede wszystkim z niezbyt...

Przed początkującą biegaczką pojawia się wiele dylematów, które nakazują jej zastanowić się, czy warto w ogóle zaczynać tego rodzaju trening. Jeden z nich dotyczy tego, jak się ubrać...