22 marca 2018 AGD
Solidna i tania pralka – jak ją kupić?

Rynek jest dziś ogromny i w gąszczu urządzeń AGD można się pogubić, szukając dla siebie pralki. To z kolei z łatwością prowadzi do przepłacenia. Niektóre modele pralek za 2500 złotych są w rzeczywistości mniej warte, niż te poniżej 2000 złotych. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na rozejrzenie się za odpowiednim modelem. Kupienie taniej i solidnej pralki jest jak najbardziej możliwe. W jaki sposób zabrać się za podejmowanie takiej decyzji? Na przykład korzystając z poniższych czterech porad.

Cztery praktyczne porady, jak kupić tanią pralkę

1. Tylko to, co niezbędne

To bardzo stara i bardzo prosta, choć stale skuteczna zasada. Niewiele osób ma w domu ubrania z tak różnorodnych i drogocennych materiałów, by niezbędne im było dwadzieścia programów piorących. Co więcej, większość użytkowników pralek nigdy nie stosuje więcej, niż dwóch czy trzech różnych programów. Najczęściej pierzemy stale na jednym ustawieniu, które odpowiada większości naszych ubrań. Dlatego nie warto dać się skusić na pralkę z kilkoma wspaniałymi programami do prania wełny, jedwabiu i kaszmiru. To znacząco podniesie cenę i nijak przy tym nie poprawi komfortu codziennego prania. W większości domów w zupełności sprawdza się podstawowy model pralki w dobrej jakości.

2. Stacjonarny research, internetowe zakupy

Warto zacząć od wycieczki do sklepu i rozmowy z doradcą. Kiedy mamy możliwość dotknięcia wybranego modelu, sprawdzenia, jak działają drzwiczki, jak w rzeczywistości prezentują się gabaryty urządzenia i szerokość drzwiczek, możemy lepiej się zdecydować. Ważne jest, by ta wizyta w sklepie nie stała się pretekstem do natychmiastowego zakupu! To może kusić, ale o wiele lepiej będzie wybrać pralkę, wrócić do domu i kupić ją przez internet, w najtańszym sklepie, oszczędzając nawet kilkaset złotych.

3. Testy pralek – warto je przejrzeć

Testy pralek publikowane na różnych stronach internetowych pozwolą się zorientować, jak dobrze piecze, płucze i wiruje każdy upatrzony model, a przy tym, czy zużywa dużo prądu i wody. To istotne informacje, i choć przekopywanie się przez nie może wydawać się nudne, naprawdę warto to zrobić.

4. Pojemność bębna

Im większa pojemność pralki, tym wyższa jej cena. Bęben o ładowności 8 kg brzmi świetnie, ale nie jest potrzebny większości osób. Może sprawdzić się w dużej rodzinie z dziećmi, które dużo brudzą. W przeciwnym razie wystarczy pojemność od 5 do 7 kilogramów. Można w niej z powodzeniem zrobić zwyczajne pranie, mimo że a rynku istnieją domowe pralki o pojemności nawet do 12 kg.

promocje gazetki w obi
OBI specjalne ceny zobacz !
Warto przeczytać
AGD

Biedronka jest największym uczestnikiem na polskim rynku dyskontów Polski rynek dyskontów od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, którzy poszukują atrakcyjnych cen i...