13 marca 2017 Sprzęt sportowy
Gdzie kupimy dobry sprzęt sportowy?

Kiedy wybieramy się na siłownię, chodzi nam przede wszystkim o to, by uzyskać dostęp do profesjonalnego wyposażenia sportowego. W warunkach domowych też będziemy chcieli mieć możliwość dbania o nasze zdrowie i naszą kondycję z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Co powinniśmy wybierać i gdzie to kupić?

 

Dobry sprzęt

 

Dobry sprzęt to sprzęt spełniający trzy podstawowe kryteria. Pierwsze z nich to dopasowanie do efektu, czyli możliwość wykonywania na danym urządzeniu ćwiczeń, na które chcemy wykonywać. Inne ćwiczenia wykonuje się budując masę mięśniową, a inne ćwiczenia interesują osoby budujące wytrzymałość lub zrzucające masę. Kształtowanie pośladków będziemy wykonywali z zupełnie innym sprzętem niż budowanie siły ramienia.

 

Druga kwestia to rodzaj wykonywanego treningu. Inny sprzęt wykorzystuje się do treningu siłowego niż do treningu cardio. Istnieje tutaj oczywiście pewne pole wspólne i da się kupować akcesoria i sprzęt przydatne w więcej niż jednym rodzaju treningu, ale trzeba to robić świadomie.

 

Ostatnia z kwestii podstawowych to ilość miejsca w naszym domu oraz inne dodatkowe kwestie stanowiące warunki prawidłowego wykorzystania sprzętu. trening​Niektóre urządzenia potrzebują na przykład odpowiedniego ubioru, by móc z nich korzystać. Trzeba wtedy liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Ważne jest także to, czy sprzęt jest tylko dla nas, czy na przykład będziemy ćwiczyć w grupie przyjaciół lub z partnerem. Niektórych ćwiczeń nie powinno się wykonywać bez asekuracji.

 

Trzeba mieć na uwadze to, że jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z treningiem, prawdopodobnie wiele z takich ograniczeń jest nam nieznanych lub mamy o nich błędne pojęcie. Warto jest z tego powodu skorzystać z wiedzy sprzedawcy, który nam wszystko chętnie wytłumaczyć.

 

Do domu warto jest kupować urządzenia zapewniające wstęp do treningu lub będące elementem jego zakończenia, na przykład wałek foam roller, dzięki któremu możliwe jest rozluźnienie napiętych mięśni i poprawa ukrwienia. Jest to też dobry wstęp do treningu.

Warto przeczytać
Sprzęt sportowy

Na rynku pracowniczym standardem są obecnie różnorakie benefity dla pracowników. Trudno znaleźć firmę, która nie będzie ich oferować, tak by pracownik miał dodatkowe korzyści. Jaki...

Atlas to urządzenie, które pozwala wzmocnić mięśnie, rozwinąć siłę i masę mięśniową, ponieważ to takie urządzenie, które daje nam okazję pracować nad różnymi partiami mięśni...

Gdybyśmy mieli wskazać najważniejszy sprzęt piłkarski, z pewnością zadanie to nie wydawałoby się nam zbyt skomplikowane, sprzętem takim jest bowiem przede wszystkim piłka...