28 lutego 2017 Sprzęt sportowy
Akcesoria do domowych ćwiczeń

Czasami w okolicy nie ma siłowni, jest bardzo droga lub nie mamy czasu na wielkie ekspedycje do niej. Czasami też nie za bardzo uśmiecha nam się trenowanie pod okiem innych. W takich przypadkach trzeba się wziąć za trening we własnym zakresie w domu, co wcale nie musi być gorszym rozwiązaniem. Można oczywiście ćwiczyć pod chmurką, ale do wielu ćwiczeń będziemy potrzebować odpowiednie sprzętu. Dlatego opcją optymalną jest zorganizowanie małej siłowni w domu, jeśli nie odpowiada nam ćwiczenie w klasycznej siłowni.

 

Hantle

 

Pierwszym zakupem do domowej siłowni powinny być hantle, które można znaleźć nawet w marketach. Nie będzie to jednak najlepsza opcja. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować kilka groszy więcej i kupić specjalne hantle na gryfach, których wagę będziemy mogli dostosowywać do potrzeb indywidualnych. Gryfy i talerze (odważniki) to nie jest jakiś wielki wydatek.

 

Co konkretnie wybrać? Wiele osób zaczyna od zestawu 2x10kg, ale czasami warto jest dać sobie trochę większe pole manewru. Gryf waży 2 kilogramy, a do niego dokładamy potem odważniki i można się skupić właśnie na nich. Jeśli ćwiczyć będzie kobieta, dobrze by było, gdyby w arsenale odważników znajdowały się opcje 0,5kg, 1kg, 2kg i dopiero potem ewentualnie większe. Te większe, nawet jeśli nie trafia na gryf, mogą być użyte do wielu innych ćwiczeń, na przykład do brzuszków.

 

Kółkoakcesoria do ćwiczeń

 

Kółko do ćwiczeń to jeden z najprostszych i zarazem najbardziej użytecznych przyrządów pomagających w ćwiczeniu mięśni brzucha. Mamy do wyboru klika rodzajów, w tym kółko podwójne z szerokim rozstawem, które jest najłatwiejszą opcja treningową, jak również kółko podwójne zespolone, które wciąż jest łatwe w użyciu, ale wymaga trochę większej wprawy. Za około 20 złotych kupimy idealną dla siebie opcję.

 

Piłka

 

Piłka do ćwiczeń także sprawdza się znakomicie przy ćwiczeniu mięśni brzucha. Jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w rehabilitacji, ale zawsze można się na nią natknąć także w klubach fitness i pilaste. Ważny jest w jej przypadku rozmiar, ponieważ najlepiej jest wybierać te większe, w rozmiarze 75 centymetrów, koniecznie bez żadnych udziwnień. Koszt zakupu to około 30 złotych.

 

TRX

 

TRX umożliwia nam trening w podwieszeniu. Dzięki temu prostemu akcesorium można ćwiczyć dosłownie każdą część ciała. Taśmy podwiesimy po prostu pod drzwi lub, jeśli mamy więcej miejsca, zrobimy osobny punkt podwieszenia. TRX można też wszędzie ze sobą zabrać i ćwiczyć w wolnej chwili. Oryginalny sprzęt kosztuje 900 złotych, ale alternatywy można kupić nawet za 150 złotych.

Warto przeczytać
Sprzęt sportowy

Na rynku pracowniczym standardem są obecnie różnorakie benefity dla pracowników. Trudno znaleźć firmę, która nie będzie ich oferować, tak by pracownik miał dodatkowe korzyści. Jaki...

Atlas to urządzenie, które pozwala wzmocnić mięśnie, rozwinąć siłę i masę mięśniową, ponieważ to takie urządzenie, które daje nam okazję pracować nad różnymi partiami mięśni...

Kiedy wybieramy się na siłownię, chodzi nam przede wszystkim o to, by uzyskać dostęp do profesjonalnego wyposażenia sportowego. W warunkach domowych też będziemy chcieli mieć...