29 marca 2023
Aldi przekazuje 400 000 posiłków dla potrzebujących w czasie świąt wielkanocnych.

Sieć supermarketów Aldi zapowiedziała, że w okresie Świąt Wielkanocnych przekaże potrzebującym nawet 400 000 posiłków. Wspierać będzie organizacje charytatywne, grupy społeczne oraz banki żywności w całej Wielkiej Brytanii. Partnerem w akcji będzie platforma społecznościowa Neighbourly.

Aldi wspiera dzieci

Co najmniej 75% darowizn zostanie przeznaczone na cele wspierające dzieci. Aldi już od 2019 roku współpracuje z Neighborly i od tego czasu przekazał ponad 30 milionów posiłków organizacjom charytatywnym i bankom żywności. Wakacje szkolne mogą być szczególnie trudnym okresem dla rodzin, szczególnie w obliczu obecnego kryzysu związanego z kosztami życia. Dlatego też Aldi postanowiło wesprzeć Neighbourly i organizacje charytatywne, z którymi współpracują, w ich pracy na rzecz pomocy tym, którzy mogą borykać się z trudnościami. Liz Fox, dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej Aldi w Wielkiej Brytanii, wyraziła dumę z faktu, że sieć może pomagać tak ważnym organizacjom, które wykonują tak wiele pracy na rzecz społeczności. Jest to doskonały przykład na to, jak firmy mogą działać społecznie odpowiedzialnie, angażując się w pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Warto przeczytać

Biedronka jest największym uczestnikiem na polskim rynku dyskontów Polski rynek dyskontów od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, którzy poszukują atrakcyjnych cen i...